אודותינו

אתם מרותקי בית או בני משפחותיהם- caregivers?
השירות שלנו מיועד בדיוק עבורכם

בא בית הינו שירות מקצועי של טיפול בבית במרותקי בית ומשפחותיהם caregivers , מגיל בגרות עד זקנה.

בני המשפחה המטפלים, הם אלו הנושאים בעיקר הנטל. גם הם לא פחות מהחולה עצמו, זקוקים לאתנחתא ולזמן איכות לעצמם. כי מטפל טוב הוא כזה שדואג ומשקיע גם בעצמו. כלל השירותים שלנו, מיועדים משום כך הן לחולה והן למטפלים העיקריים caregivers, ובני המשפחה המטפלים. גם להם, השירות ניתן עד הבית וללא תשלום נוסף. 

יש אפשרות לקבלת חלק מהשירותים גם בקליניקה של המטפל, אך השירות במהותו הוא טיפול בבית – home care.  

השירותים שלנו

טיפולים רגשיים

טיפול רגשי, טיפול באמצעות וידאו, טיפול באמצעות גינון, טיפול באמצעות ביבליותרפיה. 

כלל הטיפולים שלנו ניתנים על ידי מטפלים מקצועיים, מוסמכים ומנוסים מאד. אנו יודעים עד כמה המציאות איתה אתם מתמודדים מורכבת. בין אם אתם מרותקי בית ובין אם בני משפחה מטפלים, אתם רוצים לדעת שיש לכם על מי לסמוך. המטפלות שלנו, הן עובדות סוציאליות בעלות הכשרה, ידע, וניסיון רב וספציפי בעבודה עם מרותקי בית ובני משפחה. לא לכל אחד מתאים טיפול רגשי וורבלי. לכן אנו מציעים גם טיפול רגשי באמצעות גינון וטיפול רגשי באמצעות וידאו.  
 

טיפולים ברפואה משלימה

שיאצו, דיקור סיני, דיקור יפני, רפלקסולוגיה, פרחי באך, ארומתרפיה, מסג.' 

חוגים פרטיים

צריבה בעץ, פוטושופ, יצירה בפסיפס, אוריגמי, הכנת אלבומי תמונות וכרטיסי ברכה, גינון, צילום וידאו ועריכה ועוד.

רוצים טיפול או חוג שאינו מופיע כאן?  זאת רשימה חלקית שמתעדכנת מעת לעת. נסו אותנו ונשמח לעזור לכם.    

אזורי השירות

תל אביב, רמת גן, גבעתיים, בני ברק, גבעת שמואל, פתח תקוה. בעתיד יתכנו גם אזורים נוספים.

מייסדת ומקימת השירות

שירלי קורין, עו"ס במקצועה, מאז שנת 2002. בעלת ניסיון נרחב בטיפול פרטני ובניהול מסגרות של מגוון אוכלוסיות. ביניהן גם קשישים, נפגעי נפש, טראומה ובעלי צרכים מיוחדים.

הפגת בדידות ויצירת מעניים טיפוליים מתאימים לאנשים בודדים, נמצאים בליבת העשייה שלה מאז היתה לעובדת סוציאלית. זאת מתוך רגישות והכרה בבעיית הבדידות כתופעה חברתית שיש לתת עליה את הדעת ולהתייחס אליה ברצינות הראויה.  

בשנת 2004 כשהיתה עו"ס קשישים בתחילת הדרך, יזמה הקמת מוקד חברתי שבועי לקשישים מוגבלים בניידות. קשישים אלו נמנעו מלהגיע למועדוני הקשישים, שהיו רחוקים ממקום מגוריהם. במסגרת זאת, הוקמו מוקדים בבתי ספר בקרבת מקום מגוריהם. הפעילות כללה הרצאות, מפגש חברתי וכיבוד קל.

בשנת 2018, יזמה שירלי את חבר'ה- קבוצות חברתיות. מיזם חברתי לדתיים ושומרי מסורת בעלי קשיים חברתיים. במסגרת זאת, נפתחו קבוצות לגילאים שונים. החברים נפגשים לפעילות קבוצתית ומתרגלים מיומנויות חברתיות. מלטשים את הרושם שהם יוצרים וקושרים קשרי חברות גם מעבר לקבוצה.   

מטרת השירות

שירות טיפול בבית במרותקי בית ומשפחותיהם caregivers, מתווסף לשירותים אחרים אותם יזמה והקימה בעבר. מטרתו לתת מענה לתופעת הבדידות ההולכת וגוברת, ממנה סובלות אוכלוסיות רבות. גם מרותקי הבית סובלים מבדידות .ריתוק לבית, בין אם נגרם בשל מחלה, תאונה, מחלה פיזית או נפשית או מגבלה כלשהי- מעצים מצב של בדידות. 

יצירת מענים טיפוליים פרטיים מונגשים עד הבית יכולה להקל במידת מה על בדידות זאת, ולקדם רווחה נפשית ופיזית כאחד. טיפול בבית במרותקי בית ומשפחותיהם caregivers, הופך את זמן השהות בבית לזמן איכותי שמאפשר התפתחות וצמיחה.

המטפלים והמדריכים שלנו

כל המטפלים נבחרו בקפידה והינם אנשי מקצוע מוכשרים בעלי ניסיון מוכח! בעבודה עם מרותקי בית ובני משפחה מטפלים. אנחנו לא מתפשרים על האיכות ויודעים עד כמה העבודה אתכם צריכה להיות רגישה ומותאמת. לכן אנחנו לא מסתפקים רק בידע בתחום הטיפול אלא גם בידע ספציפי בעבודה אתכם. כמו כן, כולם בעלי רגישות ויכולת אמפטית גבוהה. מעבר למומחיות, חשוב לנו שהם יהיו קודם כל אנשים שנעים להיות במחיצתם. זאת משום שהפגת הבדידות והפחתה בעומס הרגשי והנפשי, אפשריים יותר כשנמצאים עם אנשים כאלה.