טיפול ברפואה משלימה עד הבית

טיפול ברפואה משלימה עד הבית, משתלב היטב עם התפיסה שלנו את האדם. כולנו מורכבים מגוף ומנפש גם יחד. לכן, לצד הטיפולים הרגשיים המגוונים שאנחנו נותנים, יש גם מקום לרפואה המשלימה.

במיוחד כשמדובר באנשים המרותקים לביתם שעוברים טיפולים רפואיים ופארא רפואיים קונבנציונאליים שונים. הטיפול ברפואה משלימה מעניק חוויה טיפולית גופנית אחרת, נעימה יותר ומרגיעה. כזאת שרואה את האדם כמכלול ומתייחסת לכלל חלקיו.

המטפלים שלנו יגיעו אליכם עד הבית עם הציוד הנדרש בהתאם לתנאים אצלכם בבית. ככל השירותים האחרים, גם זה מיועד הן עבור מרותק הבית והן עבור בני המשפחה המטפלים.

רפלקסולוגיה

רפלקסולוגיה

הרפלקסולוגיה הינה שיטת טיפול שהיתה נהוגה לפני אלפי שנים בהודו וסין. במצרים העתיקה התגלו ציורי קיר המזכירים טיפול רפלקסולוגי. בעת המודרנית היא שוחזרה מחדש ע"י רופא אמריקאי ושוכללה ע"י פיזיותרפיסטית לפני כ- 60 שנה. הטיפול הרפלקסולוגי מבוסס על לחיצות ועיסוי של נקודות בכף הרגל.
למילה רפלקסולוגיה מספר פירושים: reflection, היינו השתקפות. איברי הגוף השונים משתקפים בכפות הרגליים. רפלקסולוגיה= רפלקס, היינו נקודות בכף הרגל משמשות אזור רפלקס לאיברים בגוף. מכאן שעבודה עליהם יכולה להביא לשיפור ולהטבה במגוון בעיות פיזיות.

במהלך הטיפול הרפלקסולוגי, נעשית עבודה גם על האזור שמייצג את מערכת העצבים. כך ניתן להירגע ממתח וסטרס ולהיטען באנרגיות חדשות. הטיפול מתבצע בשכיבה בבית הלקוח בשילוב שמנים מרגיעים, מוזיקה נעימה ונרות ריחניים. מומלץ על סדרה בת מספר טיפולים על מנת ליצור שינוי.

פרחי באך

טיפול בפרחי באך

פרחי באך מטפלים במצבים רגשיים ונפשיים קלים שאינן דורשים התערבות תרופתית.

פרחי באך נקראים על שמו של דר' אדאורד באך. רופא בקטריולוג והומאופת שחי בשנות ה-30 של המאה הקודמת. לדר' באך היתה רגישות מופלאה. בעזרתה גילה כי לצמחים מסוימים, ישנו תדר זהה לתדר של רגשות. כך ניתן ע"י נטילת הצמחים בלקיחה פנימית, לאזן מצבים רגשיים ותכונות שונות. הוא יצר 38 תמציות פרחים וצמחים. המפורסמת והידועה ביותר מביניהם כיום היא תרכובת ההצלה- רסקיו רמדי . תרכובת זאת מכילה תרכובת של 5 צמחים. היא ניתנת להרגעה והקלה במצבי לחץ שונים (לידה, בחינה, תאונה ועוד). מעבר לרסקיו, ישנן עוד 33 תמציות נוספות המסייעות לאיזון ושינוי דפוסי חשיבה. התמציות על פי השיטה, עובדות על תדר אנרגטי המקביל לדפוס מחשבה, עמדות או תכונה מסוימת. כשתכונה יוצאת מאיזון גם התדר משתבש. נטילת הפרחים משיבות בהדרגה את האיזון על כנו.   

המטפלת שלנו בפרחי באך, מתאימה דרך תשאול ובירור את התמציות המתאימות ביותר. בדרך זאת, אפשר לשפר את הרווחה הנפשית בדרך מתונה נטולת תופעות לוואי. יש לקחת בחשבון שלעיתים מדובר בתהליך ממושך, שלא כמו בנטילת תרופה רגילה. עם זאת, כשחל שינוי הוא יכול להישמר גם עם סיום נטילת התמציות. מה שלא קורה כשמפסיקים ליטול תרופה רגילה.

פרחי באך וחרדה

בין ההפרעות הנפוצות שמביאות אדם להכרה כי מצבו הנפשי אינו בכי טוב, ויוצרות מוטיבציה לטיפול, מצויות הפרעות החרדה. פרחי באך יכולים להקל על מצבי חרדה מתונים בלבד. אולי גם להחליש הופעה של סימפטומים כאלה ואחרים. הם חומר טבעי ללא תופעות לוואי, בבחינת אם לא יועיל- לא יזיק. נטילתם נוסכת תחושת רוגע באדם, ומקדמת תהליכי ריפוי לא מודעים. אך אין ביכולתם לסייע במצבים בגללם התפקוד היומיומי מופרע, ובמקרים בהם הסימפטומים חריפים. הפרחים עובדים על האדם ברמה האנרגטית המעודנת.
 

ארומתרפיה

טיפול בשמנים אתריים

ארומתרפיה הינו טיפול באמצעות שמנים אתריים. השמן האתרי הינו חומר מרוכז מאד שהופק מצמחים, פרחים ושורשים של צמחים.

המטפלים שלנו בארומתרפיה מוסמכים, וידעו להתאים לכם את התרכובת המתאימה ביותר למצבכם. דרך השמנים ניתן לטפל לשפר ולעיתים אף לרפא מגוון רחב של מחלות. כל זאת בדרך טבעית, תוך תשאול מקיף ושימת לב לטיפול התרופתי שהמטופל נוטל במקביל , אם קיים כזה. 

 

מסג'

מסג' עד הבית

רבים מזהים מסג' עם טיפול מפנק בלבד ללא תועלת ממשית. אך מסג' משפר את זרימת הדם והלימפה, מרפה את השרירים ובכך מאפשר להירגע. תחושה של חוסר רגיעה מתבטאת בין השאר בשרירים תפוסים ומכווצים. שחרור השרירים, מעביר למוח מסר שאפשר להירגע ולכן אנחנו מרגישים טוב יותר אחרי מסג'. 

אנשים המרותקים לביתם, סובלים לעיתים גם מבדידות ומחוסר במגע. במקרה הזה, המסג' הוא אחת האפשרויות הטובות יותר למלא חוסר זה. עבור בן המשפחה המטפל מצוי בעומס רב, מאפשר המסג' שעה של רגיעה בתוך המולת החיים.  

 

דיקור סיני

 

דיקור סיני מסייע לאיזון האנרגיה בגוף ונמצא כיעיל על פי מחקרים רפואיים בטיפול בכאבים כרוניים: דלקת פרקים, כאבי גב ושרירים, דלקות בגיד, מיגרנות, לחץ דם גבוה, עצירות והפרעות עיכול ועוד.

דרך הדיקור ניתן למנוע הידרדרות במצב הבריאותי ובאיכות החיים. לאחר המפגש הראשון שבו נערך אבחון יסודי ע"י תשאול ובדיקה פיזית על פי המדדים המקובלים ברפואה סינית, נקבעת תכנית הטיפול. הטיפול מתאים גם לקשישים ומשתלב היטב עם טיפול תרופתי. המחטים בהם נעשה שימוש בדיקור דקות מאד וכמעט שאינן מורגשות. בדיקור ניתן לטפל במגוון סימפטומים ומחלות המתייחסות לגוף ולנפש כאחד. 

 

מעוניינים בעוד טיפול ברפואה משלימה עד הבית? רשימת הטיפולים מתעדכנת מעת לעת. מוזמנים לפנות אלינו ולברר האם הטיפול הרצוי לכם קיים אצלנו.