טיפול רגשי עד הבית

טיפול רגשי

טיפול רגשי עד הבית הוא אחד השירותים החשובים שאנו מציעים. במצבים רפואיים מורכבים או סופניים, ניתן השירות הזה על ידי היחידות לטיפולי בית של קופות החולים. אך במצבים המוגדרים כקלים יותר אין שירות כזה. הימצאות ממושכת בבית כרוכה בקושי נפשי.  מעבר לסבל הפיזי הקיים במקרה של חולי, תאונה או מגבלה המקשה על ההתניידות והתנועה.

מתוך הכרה במצוקה זאת, אנו מציעים טיפול רגשי פרטני. הטיפול ניתן ע"י עובדות סוציאליות מנוסות מאד. המתמחות בטיפול במצבי חיים מורכבים, טראומה, אבל ואובדן. כולל ליווי רגשי של בני משפחה שיקיריהם חולים במחלה סופנית.

אנו מאמינים שיש לדאוג גם לבני המשפחה המטפלים, שלעיתים צורכיהם נדחקים הצידה. החווים לצד הטיפול האינטנסיבי בבן המשפחה קושי רגשי וסטרס. על המטפל העיקרי caregiver לשמור גם על רווחתו הפיזית והנפשית. זאת על מנת שיוכל לטפל בזולת, גם אם הוא בן המשפחה הקרוב ביותר – טיפול מיטיבי. 

על מנת להקל ככל האפשר, אנו מציעים  גם במקרה זה- טיפול עד הבית. בבית המטופל או בבית בן המשפחה בהתאם לנדרש. 

טיפול בגינון

טיפול בגינון

טיפול רגשי באמצעות גינון מיועד למי שצמחים עושים להם טוב. אם עד היום לא היה לכם זמן לזה, כדאי לדעת שלטיפול בגינון מגוון יתרונות. הוא יכול לשפר את מצב הרוח, לזרוע אופטימיות ולחבר אותנו מחדש לתהליכים של צמיחה והתחדשות. 

הטיפול מתבצע בגינת הבית אם קיימת, או בתוך הבית ע"י זריעה, שתילה וטיפוח צמחים. בתוך אדניות, בעציצים או בתוך חפצים אותם ניתן להפוך לעציצים. ובתוך כך גם לשמור על הסביבה. טיפול בגינון מתאים גם למי שאין לו שום רקע בצמחים. זאת ועוד, ניתן לקיים טיפול בשניים הכולל גם את החולה ובן המשפחה המטפל, ילד או נכד גם יחד. בדרך זאת, מתחזק הקשר המשפחתי. השיח המשותף הופך למועשר בתכנים נוספים מלבד הקושי והכאב. זאת מתוך הלימוד וההתנסות החוויתית המשותפת בתחביב המהנה והמצמיח.  

טיפול בוידאו

טיפול בוידאותרפיה

בטיפול זה נעשה שימוש בטלפון הנייד או במצלמה ביתית, על מנת לתעד את חייו של האדם החולה וזיכרונותיו. לרבים מאיתנו יש סיפורי חיים שלא סופרו. בגיל המבוגר, האדם הספיק לצבור ידע וניסיון חיים שלעיתים לא ניכר בחייו העכשוויים. ולעיתים אינו בא לידי ביטוי במגעיו השוטפים עם בני המשפחה. כשיש קושי כלשהו, פיזי תפקודי, מטבע הדברים אנו מתמקדים יותר בכאן ועכשיו ופחות במה שהיה בעבר. דרך הטיפול בוידאו אנו מתעדים חוויות עבר ומעבדים אותם מבחינה רגשית. גם אירועים טראומתיים שמעובדים בדרך זאת יכולים לעבור שינוי וטרספורמציה. זאת מעצם היכולת שלנו לשלוט בתכנים המועלים על ידינו ולערוך אותם לתוצר ויזואלי -סרט. גם טיפול זה ניתן לקיים ביחד עם בן משפחה נוסף על מנת ליצור חוויה מגבשת ומלכדת.  

 

טיפול בביליותרפיה

טיפול בביליותרפיה

טיפול בביליותרפיה הוא שיטת טיפול מתחום האומנויות העושה שימוש בטקסטים בטיפול. דרך כתיבה ומילים של מישהו אחר, בשיר, סיפור, מאמר וכדומה, אנחנו יכולים להמשיג, לזהות ולהכיר חוויות פנימיות שלנו, שאולי אפילו לא ידענו שהן שם ולתת להן שם ותוקף. כשמישהו כותב משהו שנוגע בנו, הדבר יכול לתת תחושת שייכות ולספק מידה של נוחם. הטיפול מתאים במיוחד למי שאוהב ספרות, ספרים ומחפש טיפול שעושה שימוש בכלים נוספים מעבר לטיפול הוורבלי הרגיל.

מעוניינים בעוד טיפולים רגשיים עד הבית?

יש טיפול רגשי עד הבית שהייתם מעוניינים בו ואינו מופיע כאן? פנו אלינו. רשימת הטיפולים הינה חלקית. צוות המטפלים הרגשיים המסור שלנו ישמח לעמוד לשירותכם.